wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Do czego służą elastyczne słupki drogowe?

Do czego służą elastyczne słupki drogowe?

Data dodania: 27-05-2021 Wyświetleń: 1079


Słupki drogowe to szeroka grupa sprzętów stosowanych na drogach. Są różne, jednak wynika to z potrzeby i zadań, jakie realizują w ruchu drogowym czy też na parkingach. Jedną z odmian są słupki drogowe elastyczne. W poniższym tekście przedstawimy charakterystykę tego sprzętu oraz najczęstsze i możliwe zastosowania, a więc pokrótce wyjaśnimy, do czego służą słupki drogowe.


Czym się charakteryzuje słupek drogowy?


Słupki drogowe są dostępne w różnych opcjach, wariantach i kolorach. W zależności od miejsca stosowania mogą różnić się wyglądem, a nawet materiałem wykonania. Jednak słupki drogowe jako grupa produktów zapewniających bezpieczeństwo w ruchu drogowym mają też pewne atrybuty wspólne. Przede wszystkim słupki są dość wysokie, gdyż mają około 80-100 cm. Mogą przybierać formę smukłego walca ustawionego pionowo lub też płaskiej tabliczki. Są wyposażone w elementy odblaskowe dla zwiększenia ich widoczności również z dużej odległości, a nawet po zmroku. Najczęściej są biało-czerwone, nieco rzadziej biało-zielone, a w niektórych przypadkach również żółto-czarne. 


Słupki drogowe i słupki parkingowe wykonuje się z trwałych materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Są użytkowane pod gołym niebem, dlatego tak ważne jest, aby nie niszczyły się i nie zużywały zbyt szybko pod wpływem deszczu, śniegu czy mrozu. W większości przypadków i modeli słupki są na stałe mocowane do podłoża. Można to zrobić poprzez zacementowanie podstawy, jednak znacznie częściej używa się specjalnych śrub montażowych. 


Produkty są dostępne w wariancie nieruchomym i stabilnym do oddzielania stref, na przykład drogi pieszej od rowerowej czy chodnika od jezdni, jako słupki składane, najczęściej unieruchamiane za pomocą klucza, służące do zabezpieczania wykupionych miejsc parkingowych, ale też jako elastyczne słupki drogowe. Wybór konkretnego modelu zależy od miejsca, w którym będzie on stosowany, a także od funkcji, jaką będzie pełnił.


Zastosowanie słupków drogowych elastycznych


Słupki drogowe najczęściej stosuje się w celu zablokowania wjazdu czy możliwości parkowania na wysepkach lub chodnikach. Sprawdzą się też jako rozdzielenie ciągów komunikacyjnych pieszych i rowerowych, dróg różnego typu oraz jako odgrodzenie stref ruchu samochodów od terenów zielonych czy placów zabaw. Bywają również stosowane na placach manewrowych. 


Natomiast słupki elastyczne stosuje się na poboczach i ścieżkach rowerowych. Dzięki swoim cechom sprawdzają się również jako słupki prowadzące na drogach różnego typu, także o większym natężeniu ruchu. Słupki drogowe elastyczne to najlepsza metoda na zabezpieczenie drogi pożarowej przed jej zastawieniem przez pojazdy, które mogą być przeszkodą ciężką do pokonania dla służb ratowniczych. 


Elastyczne słupki są również doskonałe do zabezpieczenia narożników budynków czy magazynów. Jednak to nie wszystko. Elastyczne słupki parkingowe to bezpieczny element torów przeszkód na placach zabaw, a także przydatny przy szkoleniu psów ze względu na brak ostrych krawędzi. Szerokie zastosowanie słupków drogowych elastycznych sprawia, że są one funkcjonalne i wszechstronne.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu