wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Kolorowe pachołki drogowe – które do czego?

Kolorowe pachołki drogowe – które do czego?

Data dodania: 28-04-2022 Wyświetleń: 23


Pachołki drogowe są jednymi z podstawowych elementów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki różnorodności i wielu opcjom możliwości ich zastosowania są niemal nieograniczone. Nie każdy jednak wie, że pachołki drogowe występują w różnych wariantach kolorystycznych. Aby w pełni wykorzystać potencjał kolorowych pachołków drogowych, należy poznać ich specyfikę. Podpowiadamy, kiedy stosować kolorowe pachołki drogowe i do jakich celów.
 

Czym wyróżniają się kolorowe pachołki drogowe?


Pachołki drogowe występują w różnych wariantach wysokości, ciężaru i kolorystycznych. Dzięki temu można stosować je w terenie zabudowanym, na wąskich drogach osiedlowych oraz poza terenem zabudowanym, na drogach ekspresowych i autostradach, gdzie jest wymagana dużo większa stabilność wszelkiego rodzaju akcesoriów bezpieczeństwa drogowego. Wszystkie warunki spełniają właśnie pachołki drogowe. Dodatkowo niektóre modele stożków parkingowych mają możliwość samodzielnego dociążenia przez użytkownika w celu lepszego dostosowania ich do sytuacji. Dotyczy to również kolorowych pachołków drogowych.

Przywykliśmy do stożków drogowych w kolorze pomarańczowym lub czerwonym. Absolutnym standardem są również pasy odblaskowe, zwiększające widoczność pachołków parkingowych po zmroku i w sytuacji obniżonej widoczności. Jednak producenci oferują stożki drogowe także w innych kolorach. Można spotkać się z pachołkami ostrzegawczymi w kolorze niebieskim, zielonym oraz żółtym. Każdy z nich ma białe pasy folii odblaskowej. Istnieje także opcja wyboru pachołków żółto-czarnych. Tak duża różnorodność daje dodatkowe możliwości zastosowania i zwiększa funkcjonalność pachołków drogowych.
 

Zastosowanie kolorowych pachołków drogowych


Kolorowe pachołki parkingowe mogą być stosowane na drogach, niezależnie od ich lokalizacji i stopnia natężenia ruchu. Sprawdzają się także przy zabezpieczaniu poboczy, chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych. Za ich pomocą można z powodzeniem oznaczyć miejsca niebezpieczne, wymagające zwiększonej uwagi lub tymczasowego odgrodzenia danego obszaru.


Ale na tym nie kończą się możliwości zastosowania kolorowych stożków drogowych. Dzięki cechom, które opisaliśmy, sprawdzają się także do wielu zastosowań poza ruchem drogowym. Mogą być podstawowym wyposażeniem stacji benzynowych i punktów tankowania gazu LPG. Ponadto wdrożenie pachołków parkingowych do użytku na placu manewrowym pomaga urozmaicić i uatrakcyjnić naukę jazdy samochodem oraz parkowania. Kolorowe pachołki drogowe stosuje się też coraz częściej do pomocy w organizacji przestrzeni w czasie imprez masowych. Powszechne jest użycie kolorowych stożków parkingowych na parkingach wielkopowierzchniowych, parkingach podziemnych, w magazynach i halach produkcyjnych. Kolorowe stożki drogowe to także duża atrakcja przy organizacji imprez kierowanych do dzieci, organizacji torów przeszkód oraz zabaw zręcznościowych i oznakowania na placach zabaw. Ale kolorowe pachołki drogowe mogą być stosowane również przez osoby prywatne, np. na podwórkach czy posesjach. Okazuje się, że dzięki swoim cechom wpasują się w każdą sytuację i spełnią swoją funkcję, jaką jest ostrzeganie i odgradzanie.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl