wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Do czego służą słupki drogowe z łańcuchem?

Do czego służą słupki drogowe z łańcuchem?

Data dodania: 26-07-2021 Wyświetleń: 21


Słupki drogowe to szeroka grupa produktów. Pachołki drogowe bywają metalowe lub betonowe. Można wyposażyć je w dodatkowe oznakowanie na szczycie lub połączyć w grupy za pomocą łańcucha. Ale do czego przydadzą się tak pogrupowane bariery drogowe połączone łańcuchem? Przedstawiamy charakterystykę i możliwe zastosowania słupków drogowych z łańcuchem.
 

Cechy charakterystyczne słupków drogowych

 

Słupki drogowe to szeroka grupa produktów. Mogą być zarówno metalowe, jak i betonowe. Nieco rzadziej zdarzają się słupki plastikowe, jednak warto wiedzieć, że również występują w ofercie producentów. Ich cechą charakterystyczną jest smukła budowa i wysokość około 100 cm lub więcej. Tym, co łączy wszystkie słupki drogowe, jest ich brak mobilności. Jednak w niektórych sytuacjach to spora zaleta. 


Słupki drogowe są na stałe mocowane do podłoża. Gwarantuje to dużą stabilność tak ulokowanych przeszkód. Należy pamiętać, aby odpowiednio przemyśleć wybór miejsca, gdyż jego zmiana może być kłopotliwa. Mogą być wmurowane lub przytwierdzone za pomocą specjalnych śrub montażowych. Producenci oferują również słupki na podstawkach lub wbijane w ziemię. Podstawy, na których umieszczane są słupki, mogą być betonowe, plastikowe lub gumowe. Klient może samodzielnie zdecydować, jaki wariant najbardziej mu odpowiada. 


Już po samym sposobie montażu i posadowienia widać, że słupki drogowe to różnorodna grupa produktów. Stwarza to spore możliwości i pozwala z łatwością dostosować produkt do sytuacji. Ponadto słupki drogowe mają wiele opcji dodatkowych. Na ich szczycie można umieścić lampę ostrzegawczą, która zwróci uwagę kierujących pojazdami. Słupki mogą być również wyposażone w tabliczki informacyjne lub znaki, które wprowadzają zmianę organizacji ruchu lub zakazują wjazdu w dane miejsce. W ofercie występują też słupki elastyczne prowadzące i ostrzegawcze. Oprócz tego często spotykane są słupki drogowe łączone łańcuchem lub rozciąganą taśmą. Możliwości jest więc dużo. Warto wiedzieć, jakie są zastosowania poszczególnych typów słupków, aby wybrać właściwy i najlepiej dopasowany do sytuacji.
 

Słupki drogowe z łańcuchem – gdzie wykorzystać?


Słupki drogowe z łańcuchem sprawdzają się do odgrodzenia części obszaru lub jego zabezpieczenia. Najlepiej używać ich do wykonywania wygrodzenia w terenie. Wygrodzenie to może być stałe, wtedy łańcuchem łączymy słupki metalowe bądź betonowe trwale związane z podłożem. Jeżeli natomiast potrzebujemy tymczasowego wygrodzenia, to najlepiej zastosować słupki na podstawie łączone łańcuchem. Słupki dostosowane do łączenia łańcuchem mają specjalne kapturki z czterema otworami. Dzięki temu bez trudu można prowadzić łańcuch w dowolnym kierunku. Ponadto warto wiedzieć, że słupki drogowe mogą być połączone łańcuchem plastikowym lub metalowym. Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając słupki łączone łańcuchem? 


Oczywiście zależy nam na tym, aby cena była przystępna. Warto też sprawdzić jakość wykonania słupków, wytrzymałość i użyte materiały. Dzięki temu zyskamy pewność, że słupki posłużą przez dłuższy czas. Słupki łączone łańcuchem są od wielu lat stosowane przez branżę przemysłową, budowlaną, drogową, a także przez obsługę eventów i wydarzeń kulturalnych.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl