wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Pachołki drogowe gumowe – do czego służą?

Pachołki drogowe gumowe – do czego służą?

Data dodania: 27-06-2022 Wyświetleń: 50


Pachołki drogowe gumowe w ostatnim czasie stały się absolutnym hitem wśród akcesoriów bezpieczeństwa drogowego. Gumowe stożki drogowe charakteryzują się dużą lekkością i mobilnością, a jednocześnie są trwałe i stabilne. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i szerokiej gamie rozmiarów. Jednak nie zawsze użytkownicy pachołków drogowych gumowych w pełni wykorzystują ich potencjał i możliwości zastosowania. Dlatego podpowiadamy do czego służą pachołki parkingowe gumowe i w jakich sytuacjach je stosować.
 

Charakterystyka pachołków drogowych gumowych


Pachołki drogowe to bardzo wszechstronne i funkcjonalne akcesoria drogowe. Są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, co znacząco zwiększa możliwości ich użycia. Oprócz tego gumowe pachołki drogowe występują w rozmaitej wielkości, aby możliwe było ich wykorzystanie na drogach różnego typu oraz o różnym natężeniu ruchu. Najbardziej popularne są stożki drogowe o wielkości 30, 50, 75 i 100 cm. Są to również opcje najczęściej spotykane w sklepach z akcesoriami drogowymi. Nowoczesne pachołki drogowe gumowe wytwarzane są z polietylenu (PE) i polichlorku winylu (PVC/PCV). Z kolei podstawę stożków drogowych często produkuje się z gumy recyklingowej (REC). Materiały te są bardzo wytrzymałe i trwałe, a oprócz tego odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Gumowe pachołki parkingowe nie blakną nawet w efekcie długotrwałej ekspozycji na mocne słońce. Stożki drogowe wyposażone są w pasy folii odblaskowej, która poprzez efekt odbijania światła znacząco zwiększa widoczność pachołków parkingowych. Powoduje to, że mogą być używane również po zmroku, w miejscach o znacznym niedoborze światła oraz w niesprzyjających warunkach pogodowych.
 

Do czego służą pachołki drogowe gumowe?


Pachołki drogowe stosowane są w takiej samej mierze przez drogowców, pracowników dbających o dobry stan dróg, co przez pracowników budowlanych na placach budowy, użytkowników hal produkcyjnych i magazynowych. Stożki drogowe sprawdzają się doskonale także na parkingach wielkopowierzchniowych oraz mniejszych parkingach osiedlowych, jako podstawowy element wyposażenia stacji benzynowych czy placów manewrowych do nauki jazdy samochodem. Bez przeszkód pachołki parkingowe mogą być stosowane na placach zabaw, torach przeszkód, imprezach masowych i prywatnych posesjach.
 

Możliwości są w zasadzie nieograniczone i wszystko zależy od potrzeb klienta, a niejednokrotnie nawet od jego pomysłu na użycie stożków drogowych gumowych. Jednak najbardziej konwencjonalne jest zastosowanie pachołków drogowych gumowych do wyznaczania stopniowego zwężania jezdni, wyznaczania toru jazdy pojazdów, prowadzenia robót krótkotrwałych lub szybko postępujących, doraźnego oznaczania miejsc niebezpiecznych, oznaczania progu przy wykonywaniu nakładek bitumicznych, wygrodzeń wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonych z ruchu, zabezpieczania świeżo malowanych linii oznakowania poziomego wzdłuż jezdni oraz zabezpieczania świeżo przeprowadzonych remontów części nawierzchni jezdni.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl