wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Pachołki drogowe kolorowe – uniwersalne zastosowanie

Pachołki drogowe kolorowe – uniwersalne zastosowanie

Data dodania: 19-07-2021 Wyświetleń: 23


Pachołki drogowe przydają się w wielu sytuacjach. Są używane przez drogowców, w czasie prowadzenia prac na drogach i poboczach. Stosują je także różne instytucje na placach zabaw i torach przeszkód oraz osoby prywatne na posesjach. Stożki drogowe mają wiele uniwersalnych zastosowań. Warto pamiętać, że występują w różnych wariantach kolorystycznych, nie tylko pomarańczowo-białym. Przedstawiamy kolorowe pachołki drogowe i ich możliwe użycie.
 

Warianty kolorystyczne pachołków drogowych


Pachołki drogowe są najczęściej spotykane w wariancie pomarańczowo-białym. To  najpopularniejsza i najbardziej powszechna opcja. Nieco rzadziej spotykamy się z pachołkami czerwono-białymi, ale i takie zdarzają się w oznaczeniach prac na drogach czy poboczach. Nie do końca zdajemy sobie sprawę, że producenci oferują klientom dużo więcej opcji w zakresie wyboru kolorów stożków drogowych. Różnorodne warianty kolorystyczne przydają się szczególnie w zastosowaniach komercyjnych i prywatnych. 


W ofercie można znaleźć jednokolorowe pachołki w wielu różnych barwach. Opisywane produkty nie posiadają pasów odblaskowych. Sprawia to, że ich używanie po zmroku czy w miejscach, gdzie mamy do czynienia z niedoborem światła, nie jest wskazane. 


Inną opcją jest wybór dwukolorowych pachołków. Można wybierać spośród stożków w kolorach niebiesko-białym, zielono-białym i żółto-białym. Opcją pozostają także pachołki pomarańczowo-białe i czerwono-białe. Tego typu stożki drogowe są wyposażone w pasy folii odblaskowej. Dzięki temu ich widoczność jest doskonała również przy niedoborze światła, w miejscach zaciemnionych, po zmroku oraz w niesprzyjających warunkach pogodowych, takich jak deszcz, mgła i śnieg. Są doskonałym wyborem niezależnie od planowanego zastosowania.
 

Gdzie znajdą zastosowanie kolorowe pachołki drogowe?


Kolorowe pachołki drogowe dają użytkownikom wiele możliwości. To uniwersalne akcesoria. Z powodzeniem można je stosować do zabezpieczania prac drogowych, takich jak naprawa nawierzchni lub malowanie pasów, a także prac porządkowych na poboczach, jak na przykład koszenie trawy. Doskonale nadają się też do zastosowań poza jezdnią. Mogą posłużyć do organizowania zabaw dla dzieci, wyznaczania stref na placu zabaw czy wytyczania toru przeszkód, slalomu lub biegu z przeszkodami. Opcji jest dużo. A to nie koniec możliwości. Pachołki drogowe są także często wykorzystywane na prywatnych posesjach. Przy ich użyciu wyznacza się miejsca niebezpieczne, punkty do ominięcia bądź miejsca i prace do wykonania. 


Kolorowe stożki drogowe sprawdzą się też na parkingach i placach manewrowych. Nie sposób wyobrazić sobie nauki jazdy bez pomocy pachołków drogowych. Mogą być wykorzystywane również do oznaczenia zarezerwowanego miejsca parkingowego lub strefy wyłączonej z parkowania. Opcji jest tak wiele jak pomysłów użytkowników. A dzięki różnym wariantom kolorystycznym stożków drogowych ich potencjał dodatkowo rośnie.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl