wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Separatory drogowe zastosowanie

Separatory drogowe zastosowanie

Data dodania: 27-06-2023 Wyświetleń: 219
Zarządcy dróg mają obowiązek zapewnić odpowiednie ograniczenia i oznakowanie jezdni w celu zachowania bezpieczeństwa. W przypadku zaniedbań, które prowadzą do wypadku, mogą ponieść odpowiedzialność prawno-cywilną. W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach, warto rozważyć zamówienie separatorów drogowych, gdyż ich zastosowanie minimalizuje ryzyko uszkodzenia pojazdów. 


Separatory drogowe zastosowanie
 

Zarządcy dróg są zobowiązani zadbać o odpowiednie ograniczenia i oznakowanie jezdni, w przeciwnym razie, jeśli dojdzie do wypadku, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, warto zamówić separatory drogowe, zastosowanie ich minimalizuje ryzyko uszkodzenia pojazdu. Ponadto pozwalają uniknąć uszczerbku na zdrowiu poniesionego przez kierowców i pasażerów. Bariery pochłaniają bowiem część energii uderzenia.

 

Separatory drogowe zastosowanie – sprawdź


Dużą popularnością cieszą się separatory U-25. Gdzie wykorzystuje się wspomniane separatory drogowe. Zastosowanie to przede wszystkim tymczasowa organizacja ruchu. Dzięki temu zwiększają bezpieczeństwo kierowców. Dodatkowo zapewniają one płynność jazdy. Bariery, zwłaszcza betonowe, powinno umieszczać się jednak tylko tam, gdzie wypadek byłby groźniejszy niż najechanie na zaporę.

Zastanawiasz się, jak wyznaczyć pasy na jezdni lub strefę wyłączoną z ruchu? Z pomocą przychodzą separatory drogowe, zastosowanie wspomnianych urządzeń przyczynia się do opanowania chaosu. Ograniczniki przydadzą się również wtedy, gdy chcemy stworzyć tymczasowe rondo lub wysepki. Warto je również wykorzystać, gdy chcemy oddzielić torowisko lub buspas od pozostałej części jezdni. W ten sposób urządzenia uniemożliwiają kierowcom wjeżdżanie na specjalne pasy ruchu, co przyczyniłoby się do opóźnień w komunikacji miejskiej.


 

Ograniczniki ruchu – przykładowe miejsca montażu


Bariery drogowe są nieodzownym elementem miejskiej infrastruktury, ale można je też zobaczyć poza terenami zabudowanymi. Zarządcy dróg często wykorzystują separatory do oznaczania:
  • zawężonych pasów ruchu,
  • krawędzi jezdni,
  • bezpiecznego miejsca dla pieszych na czas remontu chodnika. 

Jaką rolę odgrywają separatory drogowe? Zastosowanie U-14 e umożliwia całkowitą blokadę przejazdu, natomiast możemy pokonać urządzenia U-25 (szyny kierunkowe). Pamiętaj, żeby ograniczyć prędkość, w ten sposób nie uszkodzisz pojazdu. 

Zapory stosuje się też na nasypach i wiaduktach, można je również zobaczyć, jeśli budynek lub słup znajdują się blisko drogi. Aby uniemożliwić kierowcom zmianę kierunku jazdy lub pasy ruchu, można postawić separatory drogowe. Zastosowanie znajdują zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu, a także tam, gdzie kierowcy mają skłonność do przekraczania dozwolonej prędkości. 


 

Separatory drogowe – jak je wybrać


Zanim wybierzesz zapory drogowe, sprawdź, czy zostały wykonane z wytrzymałego PCV. Dzięki temu zyskujesz pewność, że ograniczniki są odporne na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ograniczniki mają wbudowane elementy odblaskowe, dlatego można je zobaczyć z daleka, także po zmroku. 

Dostępne są też polietylenowe separatory drogowe, zastosowanie takich urządzeń świadczy o tym, że zarządca dba o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Wykazują one wysoką odporność na ścieranie, jednocześnie nie absorbuje wilgoci. W ten sposób sprawdzą się one w każdych warunkach. Ograniczniki i bariery plastikowe U-14 są lekkie, co ułatwia ich przenoszenie i montaż. W razie potrzeby można wypełnić je piaskiem lub wodą.

Szukasz atestowanych i sprawdzonych produktów? Sprawdź w naszej hurtowni i w sklepie online. 

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl