Słupek drogowy plastikowy – zastosowania
Plastikowe słupki drogowe znajdują szerokie zastosowanie nie tylko na drogach i w ruchu drogowym, ale także poza nimi. To popularne oraz wszechstronne akcesoria, które pomagają uporządkować i zorganizować przestrzeń. Doradzamy, gdzie sprawdzą się słupki drogowe plastikowe oraz w jakich branżach i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie.
Charakterystyka plastikowych słupków drogowych
Plastikowe słupki drogowe mają zwykle podstawę w kształcie dysku lub prostokąta. Standardowe plastikowe słupki drogowe są w kolorze białym i czerwonym. Aby zwiększyć widoczność po zmroku i w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, są również wyposażone w odblaskowe paski foliowe. Z reguły słupek drogowy jest trwale przymocowany do podłoża i nie można go przesuwać. Wyjątkiem od tej reguły są jednak słupki plastikowe. Są znacznie lżejsze od słupków mocowanych do podłoża, są także przenośne. Plastikowe słupki drogowe mocuje się za pomocą specjalnej plastikowej ramy. Dzięki temu możliwe jest postawienie słupków drogowych w dowolnym miejscu.
Kupując słupki plastikowe, należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, a przede wszystkim na materiał podstawy i jej stabilność. Plastikowe słupki autostradowe mogą być zamiennie nazywane słupkami ogrodzeniowymi, tablicami kierującymi lub ogranicznikami skrajni. Materiał wykonania słupów drogowych zapewnia dobrą widoczność i stabilność oraz nie powoduje uszkodzeń pojazdów w przypadku kontaktu ze słupkiem.
Zastosowanie słupków drogowych plastikowych
Plastikowe słupki drogowe są powszechnie używane i stosowane w różnych sytuacjach oraz na wielu obszarach ruchu. Ponadto wymienione tutaj alternatywne nazwy dużo mówią o ich potencjalnym przeznaczeniu. Zasadniczo słupki drogowe służą do zagospodarowania przestrzeni takich jak parkingi, duże place i hale lub jezdnie podczas ich remontu. Zazwyczaj pachołki drogowe służą do wyznaczania toru jazdy podczas zmiany organizacji ruchu oraz w czasie remontu lub budowy dużych albo małych dróg. Używa się ich również do oznaczania zawężonego pasa ruchu, zajętego lub zaniżonego pobocza, pasa awaryjnego lub dzielącego.
Na parkingach słupki plastikowe stosuje się do organizowania miejsc parkingowych, a także przed sklepami i wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wytyczenia linii do wyznaczenia miejsc parkingowych lub zorganizowania elastycznych miejsc parkingowych. Plastikowe słupki parkingowe są również używane do ochrony chodników przed ruchem kołowym oraz do oddzielania obszarów dla samochodów, rowerów i pieszych dla większego poziomu bezpieczeństwa. Wiele słupków ma możliwość umieszczenia na nich oznakowania, co zapewnia im dodatkową funkcjonalność. Plastikowe słupki nadają się również do rezydencji i posesji prywatnych. Możliwości ich użycia są prawie nieograniczone.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog