wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Słupki drogowe elastyczne – do zabezpieczenia parkingu lub garażu

Słupki drogowe elastyczne – do zabezpieczenia parkingu lub garażu

Data dodania: 20-05-2022 Wyświetleń: 21


Słupki drogowe elastyczne są bardzo wygodnym i praktycznym sposobem na określenie i wyznaczenie toru jazdy pojazdów. Wykazują się szerokim zastosowaniem co oznacza, że w naszym codziennym życiu bardzo często możemy spotkać się z sytuacjami, kiedy przydatne okazują się słupki drogowe elastyczne. Jednak aby w pełni wykorzystać funkcjonalność elastycznych słupków drogowych warto w pierwszej kolejności poznać ich cechy charakterystyczne oraz możliwe zastosowania właśnie pod kątem tych cech.
 

Cechy słupków drogowych elastycznych


Elastyczne słupki drogowe występują w dwóch podstawowych odmianach. Są to uchylne słupki lub elastyczne słupki drogowe, mają one kształt płaskiej tabliczki. Oba rodzaje produktów wykonane są z miękkiego PVC. Dzięki temu elastyczne słupki drogowe są bardzo trwałe, a także odporne na uszkodzenia w przypadku kolizji pojazdu. Dodatkowo auto nie ulegnie uszkodzeniu w tak nagłej kolizji.


Większość elastycznych słupków prowadzących jest wyposażonych w elementy odblaskowe. Dzięki temu znacznie zwiększa się ich widoczność, nawet na duże odległości, po zmroku i w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednak oprócz tych wspólnych cech, słupki drogowe mają pewne właściwości, które odróżniają od siebie poszczególne rodzaje słupków. Jedną z tych cech jest ich wysokość. 


Producenci oferują elastyczne słupki w rozmiarach od 30 cm, przez 45 cm i 75 cm, aż do słupków o wysokości 100 cm. Dodatkowo słupki są elastyczne, a panele lekko spłaszczone u góry, co ułatwia ich umieszczenie. Z drugiej strony uchylne słupki mają kształt walca. W razie potrzeby można również zakupić dodatkowe akcesoria i zwiększyć funkcjonalność elastycznych słupków drogowych.
 

Przeznaczenie i zastosowanie słupków drogowych elastycznych


Elastyczne słupki drogowe są używane w wielu miejscach. Są to przede wszystkim parkingi naziemne i podziemne, niezależnie od ich wielkości. Można je także umieszczać na parkingach wielkopowierzchniowych sklepów i centrów handlowych, a także na małych parkingach osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu, że elastyczne słupki drogowe dostępne są w różnych wysokościach, doskonale sprawdzają się w wielu warunkach. Oprócz parkingów bardzo powszechnymi zastosowaniami są magazyny i hale produkcyjne. W tych miejscach za pomocą elastycznych słupków drogowych zaznacza się krawędzie jezdni lub oddziela strefy ruchu pieszego i samochodowego. Ponadto na wyspach drogowych często znajdują się miękkie blokady, które uniemożliwiają parkowanie w niedozwolonych miejscach. Stanowią także świetne rozwiązanie do oddzielenia ruchu pieszego i rowerowego na ciągach pieszych.


Pracownicy sektora budowlanego, przemysłowego i motoryzacyjnego korzystają z zalet elastycznych słupków prowadzących. Montaż odbywa się zazwyczaj poprzez przykręcenie za pomocą specjalnych śrub bezpośrednio do podłoża. Dzięki temu mogą doskonale sygnalizować krawędź jezdni i wyznaczać trajektorię pojazdów.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl