Bariery drogowe plastikowe – kupić czy wypożyczyć?
Wśród skutecznych i popularnych metod zabezpieczania ruchu drogowego, pieszego, a także obszarów poza jezdnią znajdziemy plastikowe bariery drogowe. Mają wiele różnorodnych zastosowań i są niezwykle funkcjonalne. Nie zawsze wiemy, że alternatywą dla zakupu barier drogowych jest wypożyczenie. Ale czy takie rozwiązanie się opłaca i czy jest korzystne? W artykule podpowiadamy, czy lepiej kupić czy wynająć plastikowe bariery drogowe.
Gdzie stosuje się plastikowe bariery drogowe?
Warto wiedzieć, że bariery drogowe występują nie tylko w wariancie plastikowym. Mogą być także wykonane z betonu, co zwiększa ich ciężar i stabilność, a jednocześnie powoduje, że są znacznie mniej mobilne. Niemniej jednak to właśnie plastikowe bariery drogowe są najpopularniejsze i najczęściej stosowane. Są wykonane z trwałego polietylenu (PE), który zapewnia dużą odporność na warunki atmosferyczne oraz inne czynniki zewnętrzne.
Bariery plastikowe zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający łatwe łączenie w dowolny sposób, również po łuku. Korygowanie ustawienia barier też nie jest żadnym problemem, gdyż cechują się dużą mobilnością. Do dyspozycji użytkowników są zarówno bariery plastikowe U-14, jak i bariery kartingowe. Często są nazywane separatorami, ponieważ ich zadaniem jest oddzielanie różnych stref ruchu – zarówno na drodze, jak i poza nią. Zabezpieczenia oznaczane symbolem U-14 stosuje się do wyznaczania krawędzi jezdni oraz jako tymczasowe wygrodzenia.
Zobacz również: Zapory drogowe - rodzaje i zastosowanie
Oprócz wysokiej funkcjonalności na drogach sprawdzają się do odgradzania i zabezpieczania prac remontowych, podczas imprez sportowych oraz motoryzacyjnych czy eventów różnego typu. Natomiast bariery kartingowe to rodzaj separatorów dostosowanych do użytku na nowoczesnych torach gokartowych. Stopniowo wypierają popularnie stosowane opony, gdyż zapewniają dużo większą widoczność i oferują lepszą stylistykę.
Lepiej kupić czy wypożyczyć plastikowe bariery drogowe?
Warto wiedzieć, że jeżeli potrzebujemy plastikowych barier drogowych, to nie musimy od razu ich kupować. Doskonałą alternatywą jest wypożyczenie sprzętu. Jednak co swoje, to swoje. Lepiej więc kupić czy wypożyczyć bariery drogowe? Wszystko zależy od tego, do jakiego celu będą wykorzystywane i przez jaki okres. Jeżeli nasza działalność na stałe wiąże się z wykorzystywaniem barier drogowych, to zdecydowanie lepiej zakupić je na własność. Doskonałym przykładem są tory gokartowe, gdzie bariery drogowe są nieodzownym elementem wyposażenia. Jednak jeżeli dopiero rozpoczynamy działalność, w pierwszym okresie funkcjonowania toru możemy zdecydować się na wynajem barier, aby zmniejszyć koszty początkowe i poczekać z kolejnymi wydatkami na zwroty z inwestycji.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog