wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Gdzie sprawdzą się słupki drogowe plastikowe?

Gdzie sprawdzą się słupki drogowe plastikowe?

Data dodania: 26-10-2021 Wyświetleń: 60


Słupki drogowe są powszechnie stosowane nie tylko na jezdniach i w ruchu drogowym, ale także poza nimi. To uniwersalne oraz wszechstronne akcesoria, które pomagają zorganizować i uporządkować przestrzeń. Podpowiadamy, gdzie sprawdzą się słupki drogowe plastikowe – w jakich branżach oraz w jakich sytuacjach.
 

Słupki drogowe plastikowe – budowa i charakterystyka


Zobacz również: Jak odczytywać słupki drogowe?


Plastikowe słupki drogowe najczęściej przyjmują formę prostokątnej tarczy bądź walca. Standardowo plastikowe słupki drogowe występują w kolorze biało-czerwonym. Dla zwiększenia ich widoczności po zmroku i w niesprzyjających warunkach pogodowych wyposażone są także w pasy z folii odblaskowej. Przyjęło się, że słupki drogowe są na stałe mocowane do podłoża. Wyjątkiem od tej reguły są właśnie słupki plastikowe. Są dużo lżejsze od słupków mocowanych do ziemi, a także mobilne. Ich montaż odbywa się za pomocą specjalnej plastikowej podstawki. Dzięki niej postawienie plastikowego słupka drogowego jest możliwe w dowolnym miejscu. Kupując słupki drogowe plastikowe, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, przede wszystkim na materiał, z jakiego jest zrobiona podstawa, a także na stabilność, jaką zapewnia. Plastikowe słupki drogowe mogą być wymiennie nazywane słupkami ogrodzeniowymi, tablicami kierującymi lub ogranicznikami skrajni. Materiał, z jakiego są wykonane plastikowe słupki drogowe, zapewnia ich dobrą widoczność i stabilność, a jednocześnie brak uszkodzeń pojazdów w razie zetknięcia się ze słupkiem.
 

Zastosowanie słupków drogowych plastikowych


Zobacz również: Potykacze ostrzegawcze - niezbędne w zakładzie pracy


Plastikowe słupki drogowe są popularne i chętnie stosowane w wielu sytuacjach oraz w licznych obszarach ruchu drogowego. Również ich alternatywne nazwy, o których wspomnieliśmy, mówią sporo o ich potencjalnym przeznaczeniu. Najogólniej mówiąc, plastikowe słupki drogowe służą do organizacji i porządkowania przestrzeni takich jak parking, duże place oraz hale czy jezdnia w czasie remontu drogi. Najczęściej słupki drogowe wykorzystuje się do wyznaczania torów jazdy przy zmianie organizacji ruchu i podczas dużych czy mniejszych remontów dróg albo budowy dróg, a także do oznaczania zwężonego pasa ruchu, zajętego lub zaniżonego pobocza, pasa awaryjnego lub dzielącego. Słupki drogowe plastikowe stosuje się do organizacji miejsc parkingowych, również na parkingach przed sklepami, a także wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wyrysowania pasów wyznaczających miejsca parkingowe lub gdzie organizacja parkingu jest zmienna. Ograniczników skrajni używa się także do zabezpieczania chodników przed pojazdami i oddzielania stref ruchu samochodów, rowerów oraz pieszych dla zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa. Wiele słupków ma możliwość umieszczenia na ich szczycie znaków drogowych, przez co zyskują dodatkową funkcjonalność. Równie dobrze słupki drogowe plastikowe sprawdzają się na osiedlach i prywatnych posesjach. Możliwości są niemal nieograniczone.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl