wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Potykacze ostrzegawcze - niezbędne w zakładzie pracy

Potykacze ostrzegawcze - niezbędne w zakładzie pracy

Data dodania: 17-09-2021 Wyświetleń: 420


Popularne potykacze ostrzegawcze to niezbędny element wyposażenia wielu zakładów pracy. W firmach, gdzie jeszcze ich nie ma na wyposażeniu, powinno się to zmienić. Dlaczego? Ponieważ potykacze ostrzegawcze to łatwy, wygodny i uniwersalny sposób na oznaczenie miejsc chwilowo niebezpiecznych. Jakie jeszcze funkcje pełnią potykacze ostrzegawcze? Jakie mają zalety i do czego mogą się przydać w zakładzie pracy? Wyjaśniamy.

Zobacz również: Bariery drogowe plastikowe – kupić czy wypożyczyć?
 

Potykacz ostrzegawczy – co to takiego?


Potykacz ostrzegawczy to nieduży, choć wyraźny, wygodny i uniwersalny znak pozwalający łatwo oznaczyć niebezpieczny obszar. Najczęściej są spotykane w kolorze żółtym, choć inne warianty kolorystyczne są równie funkcjonalne. Po złożeniu są całkowicie płaskie, co sprawia, że nieużywane zajmują mało miejsca. Natomiast jako rozłożone tablice ostrzegawcze tworzą wraz z podłogą kształt trójkąta i prezentują dwustronną tabliczkę informacyjną. 


Potykacze ostrzegawcze mogą informować o mokrej, śliskiej podłodze lub sygnalizować zakaz wjazdu na teren prywatny, ale nie tylko. Standardowo mają napis i współgrający z nim piktogram. Ich zaletami są lekkość oraz mobilność. Mogą zostać w dowolnym momencie przeniesione w inne miejsce – i to przy użyciu jednej ręki. Bywa, że potykacze ostrzegawcze stosuje się również jako nośnik reklamy.

Zobacz również: Zapory drogowe – rodzaje i zastosowanie
 

Warianty potykaczy ostrzegawczych


Potykacze ostrzegawcze mogą informować o różnych zagrożeniach bądź zakazach. Dzięki mobilności są wygodne i funkcjonalne dla użytkownika. Ale są również wyraźne oraz dobrze widoczne dla pozostałych osób, dzięki czemu w pełni wywiązują się ze swojej ostrzegawczej funkcji. 


Podstawowym wariantem potykaczy ostrzegawczych jest zwrócenie uwagi na mokrą i śliską podłogę. Jednak to nie jedyna możliwość, jaką daje to akcesorium. Na potykaczu ostrzegawczym można umieścić również znak zakazu, np. zakaz wstępu, zakaz parkowania, zakaz palenia czy zakaz fotografowania. 


Funkcjonują również potykacze ze znakiem nakazu, a także z piktogramem informacyjnym. Niektórzy producenci oferują możliwość wykonania potykacza z dowolnym zamówionym przez klienta znakiem.
 

Zastosowanie potykaczy ostrzegawczych


Potykacze ostrzegawcze mogą być stosowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Najczęściej są wykonane z tworzyw sztucznych albo plastiku, który jest odporny na deszcz i słońce. Sprawia to, że są niezastąpionym elementem wyposażenia w każdym zakładzie pracy. Ich zastosowanie różni się w zależności od umieszczonego na potykaczu znaku czy piktogramu. Przykładowo potykacz ze znakiem zakazu parkowania sprawdza się doskonale do zabezpieczania wjazdu na posesję. 


Zobacz również: Do czego służą słupki drogowe z łańcuchem?


Nieocenioną wartość ma także potykacz ostrzegający przed śliską podłogą. Jego zastosowanie, również w miejscach dostępnych dla odwiedzających, to skuteczne zabezpieczenie przed roszczeniami o odszkodowanie w razie doznania urazu w wyniku upadku na śliskiej posadzce. 


Zastosowanie potykacza ostrzegawczego jest wyraźnym sygnałem o konieczności zachowania ostrożności. Nie warto więc rezygnować z wyposażenia zakładu w potykacz ostrzegawczy, który powinien być podstawowym elementem wyposażenia każdego pracownika sprzątającego.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl